Agnieszka Troszczyńska

Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta miofunkcjonalny

Ukończyła studia licencjackie na Akademii Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, specjalność: Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną. Jest absolwentką studiów magisterskich w Akademii im Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., specjalizacja: Pedagogika-specjalne potrzeby edukacyjne z arteterapią. W 2020 roku w Instytucie Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie ukończyła podyplomowe studia z na kierunku: Pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rewalidacji osób z autyzmem. W 2021 roku uzyskała tytuł logopedy, kończąc podyplomowe studia pomagisterskie w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum.

Doświadczenie zawodowe  zdobywała pracując jako pedagog specjalny, a później logopeda w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sulęcinie, w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Kostrzynie nad Odrą oraz w Centrum Rehabilitacji „Skrzat” w Dębnie. Prowadziła też własne centrum terapeutyczne w Kostrzynie nad Odrą -Aspi.

Jako nauczyciel i terapeuta bardzo często pracuje z dziećmi z zaburzeniami ze spectrum autyzmu oraz z zaburzeniami w obszarze komunikacji. W ramach pracy pogłębiła swoją wiedzę z zakresu alternatywnych sposobów komunikacji. Ukończyła szkolenia z komunikacji alternatywnej PECS, Terapii ręki, Treningu Umiejętności Społecznych. Jest terapeutą Metody Tomatis, ukończyła cykl szkoleń w Centrum Metody Krakowskiej w Krakowie. Prowadziła również szkolenia zewnętrze i wewnętrzne dla nauczycieli w ośrodkach specjalnych z zakresu komunikacji dzieci z zaburzeniami jak i pracy z dziećmi z autyzmem.

Brała udział w wielu projektach z ramienia instytucji, fundacji, gminnych ośrodków kultury oraz stowarzyszeń, w trakcie których prowadziła grupowe zajęcia m.in. TUS. W ostatnim, roku prowadziła w grupach naukę czytania, opierającą się na metodzie krakowskiej w językowej szkole w Kostrzynie nad Odrą.