Mikołaj Kuleta

Pedagog, terapeuta pedagogiczny

Magister pedagogiki i ekonomii na SGGW w trybie stacjonarnym, dwukrotnie certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, terapeuta pedagogiczny, Trener Kontroli Złości. Pracuje w obszarze kompetencji społecznych od 2013 roku. Uważa, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno i podjął studia prawnicze w trybie IOS  (indywidualna organizacja studiów). Porzucił błyskotliwą karierę bankową na rzecz pracy w szkole. Obecnie spełnia się jako Pedagog w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie im. Kornela Makuszyńskiego, podobno podczas awarii sytemu, kiedy jeszcze pracował w banku, wymknął się do kina na Małego Księcia (notka nieoficjalna).

Społecznik, w  latach 2013- 2020 Społeczny Kurator Sądowy ds. nieletnich,  przewodniczący Międzyszkolnego Klubu Ogrodnika (grupa nieformalna). Wprowadza autorski program „Klub Przedsiębiorcy” w  SP nr 2 w Pruszkowie (bazując na swoim doświadczeniu, które nabył będąc nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w Technikum).

Gorący zwolennik podejścia korczakowskiego i Pozytywnej Dyscypliny. Kieruje się sentencją: “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.” (J. Korczak). W wolnych chwilach spędza aktywnie czas, na koncie mając zaliczony maraton i 1/4 Ironmana. Meloman bez krzty talentu muzycznego.