„Zaradny kot” już u nas

zaradny kot

Program „Zaradny Kot” to program oparty na terapii poznawczo-behawioralnej skierowany do dzieci w wieku 8-13 lat z zaburzeniami lękowymi. Program składa się z szesnastu sesji terapeutycznych, podczas których dzieci uczą się rozpoznawać pierwsze sygnały wywołane przez lęk i wykorzystywać je do radzenia sobie z niechcianym pobudzeniem; są to zarówno sygnały płynące z ciała, jak również myśli, uczucia i działania.

W skład programu wchodzą poznawcze strategie radzenia sobie, trening behawioralny oraz trening relaksacyjny. Zadania, które dzieci dostają, są stopniowane, tak aby mogły zdobywać nowe umiejętności krok po kroku, ćwiczyć je w jak najmniej stresującej atmosferze. Zadania są odpowiednio dobierane do potrzeb uczestników, mają sprzyjający charakter zabawowy, m.in. odgrywanie ról, komiksy, tworzenie skali strachu. Przewidziane są zadania domowe oraz dwa spotkania z rodzicami w trakcie trwania programu.

Zajęcia odbywały się będą w piątki po południu lub w soboty w Grodzisku Maz.

Zapisy trwają!!!